Naposledy aktualizováno: 07.01.2021 12:00:31
Na úvodní stranu

LIDOVÁ KNIHOVNA TETÍN

Tetín 57, 507 71

Knihovna je umístěna v samostatné místnosti v budově obecního úřadu.

OBRÁZEK : p3210092.jpg

Napsali o nás:

Knihovník v Tetíně oslavil životní jubileum

Knihovna v Tetíně.Autor: DENÍK/Archiv

http://jicinsky.denik.cz/kultura_region/knihovnik-v-tetine-oslavil-zivotni-jubileum-20120418.html

 

 

Zdejší knihovna v obci funguje již dlouhou řadu let. Od roku 1971 je zde knihovníkem Josef Nálevka, který knihovnu vede již přes 40 let. Sám tedy pamatuje, když se před třiceti lety knihovna stěhovala z nevyhovujících prostor do samostatné místnosti v budově obecního úřadu, kde sídlí dodnes.
Po celou dobu se Josef Nálevka příkladně věnuje své práci v knihovně. S láskou a obětavostí pečuje o knihy a také se stará o své čtenáře. Těch má v dnešní době okolo dvaceti. Mezi nimi můžeme najít dvě děti, několik občanů nedalekého Vřesníku, kde knihovna zanikla, a čtyři chataře.
Čtenáři, kteří se do knihovny nemohou dostavit ze zdravotních či jiných důvodů, mohou využít donáškovou službu. Pan Nálevka jim knihy vybere a osobně donese až domů. Dvakrát ročně také jezdí do Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně vybrat soubory knih. Čtenáři si mohou předem zažádat, o jaké knihy mají zájem, a ty jsou jim následně dovezeny. Nejvíce se čtou venkovské romány, detektivky a také jsou v oblibě kuchařské knihy.
V roce 2006 byl do knihovny zaveden internet. Ten je možno využívat ve výpůjční době knihovny, což je každý pátek od 19 do 20 hodin. Připojení internetu bylo pořízeno z projektu Internetizace knihoven. Ten však byl v letošním roce ohrožen. Ministerstvo kultury nakonec slíbilo, že do konce tohoto roku bezplatný provoz zajistí. Poté bude potřeba hledat další možnosti, aby knihovna v souvislosti se zrušením internetu nezanikla.
Pan Nálevka v letošním roce oslavil významné životní jubileum, a proto bychom chtěli využít této příležitosti a popřát mu dodatečně hodně zdraví a hlavně poděkovat za jeho dlouholetou činnost v knihovně.⋌Lenka Knapová Zdroj: http://jicinsky.denik.cz/kultura_region/knihovnik-v-tetine-oslavil-zivotni-jubileum-20120418.html